Всім привіт! Мене звати Оля. І я хочу поділитися з вами невеликим періодом свого життя. Ще півроку тому я дуже сильно випивала спиртне. Я не можу сказати, що це легко. Ні, мені трохи страшно, що хтось буде мене засуджувати за те яка я була і що я робила. Хоча ми з вами навіть не знайомі. Розуміння того, що це моє життя і я почала змінюватися, додають мені впевненості, що можливо моя історія комусь допоможе кинути пити. Як колись мені допомогла історія іншої людини. Я прийняла рішення лікуватися від алкоголю.

Останні кілька місяців свого життя мені дуже важко згадати, все як у тумані. Як мені здається я стала якимось страшним алкогольним монстром. Єдине що мені приносило задоволення і радість були алкогольні напої. Я ходила на роботу в нічну зміну, з роботи в магазин купувала алкоголь цілий день пила, їла і спала. Так було зручно, вдень чоловік на роботі син в школі, а я цілий день одна, мені ніхто не заважав. Відносин з чоловіком вже не було ніяких, ми навіть спали окремо. На сина я часто кричала і були періоди била, сама, не розуміючи за що. У країні почався карантин, всі носили маски. Я почала приходити на роботу напідпитку і часто додавала на роботі адже запаху перегару через маски було не чутно. Одного разу під час роботи я п'яна заснула і впала зі стільця, служба охорони побачила запис відеокамер і на наступній зміні, коли я прийшла як завжди під градусом, мене не пустили і звільнили. В той момент, мені було все рівно. Одне, про що я думала скільки я зараз зможу випити і як добре, що завтра я не йду на роботу.

Тоді я ще не розуміла, що сталося. Зараз я розумію, що втратила сім'ю, роботу, довіру рідних, друзів з-за того, що не бачила, не приймала, що потрібно лікуватися від алкоголю. Я втратила відчуття страху за своє життя, мені було все рівно що моя дитина може залишитися без мами, і як в майбутньому може скластися його життя. Я не думала, як моя мама може залишитися без мене, без своєї дочки, чи зможе вона це пережити. Це, напевно, і був жах мого алкоголізму.

Опинившись в реабілітаційному центрі «Матері проти наркотиків» і проходячи курс лікування алкоголізму в Харкові я і моє життя почали змінюватися на краще. Лікар нарколог, провів повну детоксикацію від алкоголю і медичний персонал вилікували похмілля. Я позбулася хворобливого стану, напевно, той основний момент, який на мене наводив страх і небажання лікуватися від алкоголю. Стаючи тверезою, день за днем, в роботі з психологами наркоклініки, я змогла позбутися від почуття байдужості. І у мене з'явилося бажання жити і радіти. Я згадала як сильно люблю свого сина, як давно не давала йому свою любов. Проходячи рекомендований курс лікування алкоголізму в наркологічному центрі «Матері проти наркотиків», я усвідомила, що хочу жити для нього і для нас. Я перестала себе жаліти адже в період пияцтва шкодувала себе і плакала, випиваючи в гордій самоті. Стала досить самокритично, навчилася ставити цілі і доводити справи до логічного закінчення, працювати в своєму житті на результат. Я відчуваю, що у мене з'явився внутрішній ресурс жити без алкоголю. Я відчуваю, як мені ставати добре і впевнено, коли я закінчую один за одним етапи лікування алкоголізму.

Стаючи тверезою в процесі лікування алкоголізму, я зрозуміла, що можу бути іншою. Я навчилася відкриватися і довіряти людям, говорити про себе і свого життя. Можу визнавати свої помилки. Спокійно почала вислуховувати іншу думку людей, не перебиваючи і не доводячи зворотне, вставляючи свої «п'ять копійок». Без почуття провини і страху можу звертатися за допомогою, коли мені це необхідно. Приймаю свої недоліки і відповідальність за помилки, не перекладаючи на іншу людину або обставини.

Хоч ще минуло небагато часу, але я з радістю і впевненістю можу сказати, що це свого роду перемога в лікуванні алкоголізму, який руйнував моє життя. Зараз у мене нова робота, молода людина і я бачуся кілька разів на тиждень зі своїм сином. Він мені сказав недавно: «Мамочко ти стала інший, не кричиш, що не лаєшся. Ти посміхаєшся і пахнеш по-іншому. Мені з тобою добре". Я просто розплакалася, обняла сина і була дуже рада, всередині було дуже тепло.

Я вірю і знаю, що я зможу пройти повний курс лікування алкоголізму в Харкові, в наркологічному центрі психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків». Велике спасибі всім співробітникам. Починаються збуватися мої мрії.