Добридень! Вирішив поділитися з вами радісною моментом свого життя. Але ця радість прийшла в моє життя через 10 років болю, страждань, звинувачень, скандалів, образ, сорому, розчарувань, злості, відчаю, туги, смутку і самотності. Раніше мені було важко зізнатися самому собі в тому, що мій син наркоман. Кілька років тому я дізнався, що мій син вживає наркотики. Я думаю батьки погодяться зі мною що в такі моменти здається, що земля йде з-під ніг. У мене було відчуття, що я сплю і мені сниться кошмар. Я не міг повірити, що це сталося саме з моєю родиною і моїм сином. Мені подзвонили з поліції і повідомили що мій син в лікарні, його знайшли на вулиці в парку, непритомний. Патрульні викликали швидку допомогу, і швидка встановила, що це передозування наркотиком метадон. Якби вони виявили його на кілька годин пізніше, він міг померти. Після цього я постійно намагався вилікувати сина від метадону. Звертався в різні наркоклініки, як державні, так і приватні, але через кілька місяців після лікування від наркотиків син знову і знову зривався. Я дуже жахливо себе почував, здавалося, що сил боротися за життя сина більше немає.

Так йшли роки і страх що він помре від наркотиків ставав з кожним роком сильніше, одні думки про смерть штовхали мене вперед. Ми перепробували практично всі варіанти лікування наркоманії, я навіть возив його до Відун і провісниця, але він знову повертався до вживання метадону. За весь час я навіть не знаю скільки грошей я витратив, це було не важливим, життя сина була в пріоритеті, і я готовий був робити що завгодно аби допомогти йому в лікуванні від наркотиків. Я почав звертатися в різні реабілітаційні центри для наркозалежних, навіть збився з рахунку скільки разів ми лікувалися від метадону в наркоцентром. Але я не здавався, намагаючись бути підтримкою і опорою для сина, що б він бачив раз я вірю в нього то і він зможе кинути наркотики. Я просто вибирав центр реабілітації за списком з інтернету і вибір припав на центр психологічної реабілітації для залежних «Матері проти наркотиків» в Харкові. Ми звернулися за допомогою і відразу ж поїхали на консультацію до нарколога і психолога. Після тривалої бесіди син сказав мені вперше за весь час: «Папа я залишуся і буду лікуватися від наркотиків, я кину метадон. Цього разу ми обов'язково пройдемо шлях до кінця і в мене вийде бути тверезим! ». Що стало причиною такого рішення я не пам'ятаю, я на первинній консультації вже не особливо вникав в суть діалогу з наркологом. Але я знову знайшов надію і відчула прилив сил, з'явилася впевненість у тому, що син дійсно кине вживати метадон. Ми з сином працювали паралельно я регулярно ходив на заняття з психологом по лікуванню своєї співзалежності. Відвідував групові та індивідуальні консультації, приїжджав на спільні групи з психологом в центр реабілітації де ми на практиці працювали з відносинами. Я і сьогодні продовжую займатися з психологом в групі і індивідуально. Син проходив рекомендований курс лікування від наркотиків протягом 6 місяців, я радів кожній зустрічі. Він змінювався не тільки зовні, а й в розмові зі мною. Він цікавився моєму самопочуттям, роботою, успіхами в заняттях. Мені було приємно, я навіть плакав від радості, коли повертався додому. Я почав бачити в ньому дорослого, відповідального чоловіка. У мене з'явилося до нього довіру, чого довгі роки не було. Син уже тверезий 3 роки, у нього сім'я, а у мене скоро буде внук. Велике дякую всім!

Добрий день. Я хочу написати відгук про лікування наркоманії. Сьогодні я з радістю, ділюся з усіма історією свого визволення від трясовини наркотиків і алкоголю. Я полінаркоман, вживав одночасно наркотики і алкоголь і у великих кількостях більше 16 років. Такий спосіб життя привів мене практично до повного розвалу всієї моєму житті.

Я вже втратив улюблену сім'ю, роботу, здоров'я, мене кинула дружина, відвернулися друзі. Залишилася тільки моя мама, яка єдина намагалася мене врятувати і вирвати з ями наркоманії, але всі її зусилля були марними.

Рік тому, мама дала мені останній шанс і поклала мене, без моєї згоди, в Центр «Матері проти наркотиків». Зараз я дуже вдячний мамі і хлопцям, співробітникам Центру, які доклали всі мислимі і немислимі зусилля, щоб мені допомогти. З кожним днем ​​лікування, я все більше і більше миритися, мені ставало все легше і легше, життя набуло нові емоції, нові відчуття, нові цілі. Я сильно змінився, поміняв своє ставлення до життя, придбав знання і навички як жити тверезо і запобігати зриви і рецидиви хвороби. Я зрозумів, що можна щасливо і успішно жити без наркотиків і алкоголю, радіти посмішці матері, щастя своєї дружини і своєї самодостатності.

За все це величезне спасибі співробітникам Центру, а особливо Оберемок Ганні Миколаївні!

Олександр, м.Куп'янськ, 37 років

Всім привіт!

Хочу поділитися з вами тим як я проходив лікування від наркотиків в центрі психологічної реабалітаціі для наркозалежних «Матері проти наркотиків». Перший раз я спробував наркотики в підлітковому віці, ввечері вихідного дня в колі старших знайомих. У той час я пам'ятаю, що мені завжди хотілося бути дорослим. Я навіть не замислювався про те, як наркотики вплинуть на моє життя. Пам'ятаю свій стан після першої проби амфетаміну, було трохи страшно перед вживанням, але потім якось став відчувати себе по-іншому. Хотілося постійно з кимось говорити не важливо, про що, я говорив і мене слухали старші хлопці. Я відчув себе впевнено, знав, здавалося б, відповідь на будь-яке питання. В той момент я був в центрі їх уваги, я був як вони, я був з ними дорослим, на одному рівні. Мені це сподобалося, я відчував почуття важливості, гордості, впевненості в тому, що я особливий, адже я один такий юний серед старших. В голові був цілий потік різних роздумів про життя. Я став впевненим в тому, що я не такий як усі мої ровесники, адже я тут, в колі крутих хлопців, які знають смак життя. На мене почали звертати уваги дівчини постарше і це додало мені самовпевненості в своїй унікальності. Весь вільний час став проводити з хлопцями з цієї компанії, ми вживали амфетамін практично кожен день, бувало, що по кілька прийомів наркотиків в день.

Проблем з навчанням і в домашніх справах не було, я ставав активним, товариським і допитливим, в загальному люб'язним і ввічливим з усіма і в усьому. Я був максимально зосереджений на будь-якій задачі, яку переді мною ставили. Так що підозр з боку батьків, вчителів та інших людей таке моя поведінка не викликала. Але якось раз я усвідомив, що все швидко минуло й сліду не залишилося від тієї яскравого життя під наркотиками. Я отямився після того коли мене вже відрахували з інституту, кредитні контори почали дзвонити і приходити додому, з'явилися проблеми з серцем. Я став розлюченим, переляканим всередині, закритим, роздратованим, важив 50 кг, мені важко запам'ятовувалися події вчорашнього дня, не кажучи вже за навчання, куди я просто не ходив. Через кілька днів додому прийшла поліція і забрали мене в ділянку за крадіжку мобільного телефону. Загальна психологічний стани не можу описати словами, всередині просто була порожнеча, провалля і в той же час образа на весь світ. Я був одиноким і розчавленим від таких обставин, просто було страшно. Я не бачив виходу з такої ситуації.

(Я зміг пройти програму лікування від мефедріна і інших СНІДу.)

Як мені складно було кинути мефедрін і інші наркотики?

Коли ти кинеш вже вживати цю гидоту мефедрін (мефедрону, сіль) і почнеш жити по-іншому? Багато людей хто сам спробував наркотики і став залежним часто чують подібні питання від своїх рідних і друзів. Особисто я чув подібне від батьків і знайомих кілька разів в день. А потім скандали і купа звинувачень, образ про те, що я наркоман і мені треба лікуватися від наркотиків. Такий діалог в моєму випадку постійно закінчувався відходом з будинку. Я йшов до друзів на кілька днів і з ними ж вживав мефедрін (мефедрону, сіль) весь цей час і чекав поки родина подзвонить з почуття провини і страху, покличуть мене назад додому, обігріють і будуть мене жаліти. Вони брали всю відповідальність на себе, прощаючи моє грубе і хамське поводження в ставленні до них. Згодом вони стали ставити це питання все менше і менше боячись, що я знову піду і не дай Бог буду знову вживати наркотики. Але як виявилося відповідний привід поскандалити і піти був завжди, неважливо це свято або брудний посуд в раковині на кухні. Я навчився маніпулювати всією сім'єю і уникати будь-якої відповідальності. Куди це мене приведе я навіть не здогадувався. Сьогодні я вже можу сказати, що я і сам часто собі ставив це питання: «Як мені кинути мефедрін і почати жити по-новому?». Раніше я боявся зізнатися собі і іншим що я наркоман і сам просто кинути не можу. Було страшно попросити допомоги і моторошно ставало від однієї думки про лікування наркоманії.

І так я вирішив самостійно кинути мефедрону (мефедрін, сіль)?

Колись я вчився в інституті, і раптом низка подій, про які я ніколи не думав: почалися проблеми в навчанні, перестали платити стипендію, зламався ноутбук, телефон. Я ще не працював і був занадто наївний. Попросити у батьків не міг, чому не знаю. Взяв швидкий кредит, віддавати було не чим, на стипендію вчитися не виходило. Взяв інший кредит, щоб погасити другий і так кілька разів, борги просто росли і потрібного результату я не домагався. Влаштувався на роботу, але і там не так як хотілося, зарплати не вистачало, щоб закрити питання по боргах. Загалом в моєму уявленні майбутнє пропало з мого життя. Жити в постійному страху і під тиском ставало не виноситься. І в колі знайомих одного разу я спробував мефедрону (мефедрін, сіль) і так заторчал що зупинитися вже не міг. З початком вживання стало легше, але пізніше проблеми наростали, і я постійно відчував почуття тривоги. Легкість і безтурботність наркотиків швидко проходила, а реальне життя просто збивала з ніг як найбільший паровоз на космічній швидкості. Вибір в моєму випадку був дурний, очевидний і впав на мефедрін, з цим наркотиком я хоч якось уникав реальності. Поговорити про проблеми як мені здавалося було ні з ким. Вантаж моїх таємниць і секретів вбивали мене зсередини. Я ставав дуже дратівливим і нервовим, друзів ставало все менше. Рідні почали звертати увагу на те яким я став нестерпним, холодним і розлюченим.

Одного разу ми переїхали жити в іншу країну і на час мені вдалося кинути вживати мефедрону. Але з'являлися нові знайомі, і я з ними знову повернувся до наркотиків. Підсів так що злізти навіть думки не виникало, вживати почав все: солі, спайс, амфетамін, мефедрон, мефедрін. Далі життя стала кошмаром, я практично перестав спати, почалися параноїдальні думки, галюцинації. Особливо страшним були якісь внутрішні голоси, я почав чути через стіни сусідів, батьків сидячи в туалеті. Я бачив з іншої кімнати за зачиненими дверима як вони стежили з якимись незнайомими людьми і щось шепотіли, дивлячись на мою кімнату. Я посварився з усіма друзями, мені здавалося, що вони в змові з батьками і хочуть відправити мене на лікування від наркотиків що б їм більше діставалося мефедрона і солей. Я перестав сам виходити з кімнати і впускати когось до себе, так тривало кілька днів і ночей поспіль. Потім я знесилений і втомлений просто вирубався, спав на кілька днів. Коли я прокинувся, батьки були поруч, мама дуже плакала, батька я не коли раніше не бачив таким переляканим. Я зрозумів, що починаю сходити з розуму, звернувся до них першим з криком про допомогу, я пам'ятаю, як було страшно, я плакав. Ми разом поїхали в наркологічний центр психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків», лікар нарколог допоміг очистити і відновити організм від мефедрона та інших наркотиків. Я почав ходити на всі програми психологів, соціальних педагогів, психотерапевтів та інших фахівців центру реабілітації. Я як дитина ставив одне запитання за іншим, дізнався багато корисної інформації про наслідки мефедріна, про те, як і за допомогою чого можу залишатися тверезим. Я почав розуміти, що зі мною відбувалося тоді і що відбувається зараз. Після особистих консультацій з психологом я почав розуміти, що в моєму житті також, як і у інших людей є проблеми. Всі люди щось завжди вирішують і це нормально долати працю

Вітання! Мене звуть Артем, мені 35 років, я з Харкова! Я хочу поділитися з вами про те, як я кинув кодтерпін, завдяки підтримці батьків і професійному підходу в лікуванні наркоманії, співробітників реабілітаційного центру для наркозалежних «Матері проти наркотиків»!

Я був підлітком, точно не пам'ятаю скільки років мені тоді було 15 або 16, в загальному коли батьки мені вже довіряли гуляти ввечері з друзями на вулиці і ходити на дискотеки з дівчатами. Ми часто спілкувалися з хлопцями постарше, мені вони здавалися дорослими і набагато розумніші моїх батьків. У цій компанії часто випивали горілку і курили травку, напевно, в цьому я тоді бачив їх зрілість, як мені здавалося. Там, серед старших хлопців я часто чув фразу що трава не наркотик. Тоді я думав, що наркомани це ті хто колються, а алкоголіки ті що брудні валяються на вулиці. Мені стало цікаво що це таке, адже я пробував тільки шампанське на Новий рік з батьками. У компанії старших хлопців завжди були дівчатка з старших класів, які виглядали гарніше моїх одноліток і по поведінці були розкуті, обнімалися і цілувалися з хлопцями. В той момент я думав, що це все що потрібно для життя або мені так хотілося. Я почав випивати і курити траву зі старшими хлопцями, дівчинки постарше і мої однокласниці почали звертати на мене увагу.

Мені це подобалося, я почав відчувати себе якимось особливим, не таким як однокласники. Батьки мені так довіряли що не перевіряли мене, який і о котрій я повертався додому. У школі вчився добре, ходив на футбол, будинки допомагав батькам, в загальному причепитися було ні до чого, майже ідеальна дитина. Я і пара моїх однокласників продовжували спілкуватися в цій старшій компанії. Після школи я вступив до інституту, там вже були інші хлопці, з якими я швидко знайшов спільну мову через траву і алкоголь. Одного разу на вихідні мені запропонували спробувати таблетки кодтерпін, сказали це не наркотики, а невинне ліки від кашлю, що буде ще крутіше ніж трава і алкоголь, я з легкістю погодився. І правда я відчув себе по-іншому, я відчував себе сильніше, розумніше і впевненіше. Через кілька тижнів я вже не міг вийти з дому, не прийнявши ліки. Почалися проблеми з грошима, і навчання було не цікава. Я почав обманювати батьків що викладачі роблять все щоб ми платили за сесію. Так мовляв все зараз вчаться. Мені повірили дали грошей, якщо без подробиць, то звичайно за навчання я не заплатив, прогуляв всі гроші на кодтерпін і пиво, і пізніше мене відрахували.

Вдома був скандал, я пообіцяв, що більше не буду. Батько влаштував мене на роботу різноробочим, так як я жив з батьками грошей на погуляти вистачало. Незабаром я одружився, народилася дитина, але я продовжував вживати кодтерпін. У ті часи він був дешевим, я працював батьки дружини і мої допомагали з грошима і з дитиною. Мовляв ми молоді, рано створили сім'ю, а вони найкращі батьки і допомагатимуть завжди, їм же ніхто не допомагав. Те, що я перетворився в наркомана і мені треба лікуватися від наркотиків я не розумів. Кількість вживаних мною таблеток кодтерпін росло дуже швидко, а грошей стало не вистачати навіть на памперси. Стан мого здоров'я дуже погіршився, я почав часто хворіти, дуже схуд, постійно був блідим, практично нічого не їв. Але найстрашніше що я намагався приховувати від усіх це набряклі якісь мої груди і мені не хотілося займатися сексом з дружиною. Одного разу все родичі зібралися у нас вдома, і тут почалася розмова який як би я не заперечував або виправдовувався всі були проти мене. Через пару годин скандалу я зізнався у всьому. Батьки і всі родичі сказали, що давно підозрюють що я став наркоманом. Всі переживають і хвилюються про нашу молоду сім'ю. Довго готувалися до цієї розмови, зверталися до психолога в наркологічний центр за допомогою «Матері проти наркотиків». І через пару тижнів, зважилися на цей складний, але важлива розмова зі мною. Батько сказав, що після фрази психолога про те, що чим довше він відкладає в рішенні допомогти своєму синові в лікуванні наркоманії, тим гірше для онука і мене. Я погодився пройти лікування від кодтерпін в наркологічному центрі реабілітації.

Чому я поїхав в реабілітаційний центр «Матері проти наркотиків» лікуватися від наркотиків і алкоголю?

Всім привіт, мене звуть Вадик, мені 32 роки. Ще 6 місяців тому я багато пив алкоголю і багато брав наркотиків. Я працював DJ в нічних клубах і на приватних вечірках. Одного разу, мої друзі, теж DJ запропонували спробувати таблетки я погодився. Вони розповіли, що це додасть енергії, я буду відчувати себе легко і весело. Я погодився, так як працював тільки ночами і вже не спав кілька днів, а вранці ще треба було допомагати дружині з дітьми. Відводити дочок до школи, садок, вчити з ними уроки і гуляти. З наркотиками і алкоголем мені стало це під силу, я практично не відчував втоми. Але це було тільки на початку мого знайомства з наркотиками. Згодом з'явилися проблеми я став більше втомлюватися, наркотики мало допомагали. Я почав відчувати проблеми з грошима, багато працював, але грошей на сім'ю не те що не вистачало їх просто не стало. Всі гроші витрачав на наркотики і алкоголь. Відносини з дружиною стали нестерпні. Я почав брати кредити, ситуація в загальному начебто вирівнялася, але ненадовго, кредити зростали, а перекривати було не чим, наркотиків потрібно було все більше. Колектори почали обдзвонювати батьків, сума боргу була близько 100 тисяч. Тато і мама приїхали до нас, я в усьому зізнався, і в наркотиках і боргах. Ми не довго думали, тато запропонував поїхати на реабілітацію в наркологічний центр «Матері проти наркотиків» і пройти лікування від наркотиків. Я не скажу, що з радістю, але погодився пройти курс лікування наркоманії. Я пам'ятаю ті почуття, які я відчував, коли прийняв рішення їхати в реабілітаційний центр. Мені було дуже важко на душі, з'їдала почуття сорому, просто знищувало мене зсередини. Сором перед батьками, я розумів, що борги віддавати їм і оплачувати моє лікування від наркотиків. Перед дружиною, що через борги їм доведеться жити в знімній, маленькій квартирці. Перед дітьми, що у них поки не буде улюблених цукерок та іграшок. Я відчував себе зламаним, відчайдушним і загнаним в глухий кут. Я закрився, мені було страшно і самотньо. Душевний біль була нестерпна, наркотики і алкоголь не допомагали. Але все ж завдяки підтримці сім'ї я зміг це пережити і поїхати лікуватися від наркотиків і алкоголю.

Якби я не лікувався від наркотиків, то втратив би в вживанні наркотиків сім'ю, найдорожче. Звичайно відносини з рідними зіпсувалися мені ніхто не вірив, надану довіру було вірою в мене і мою тверезість. Напевно, надія на краще майбутнє з боку сім'ї. Те, що я втратив вже це гроші, друзів, авторитет в роботі і довіру.

Що я придбав за період лікування наркоманії? Як я змінився в процесі лікування від наркотиків?

Лікар нарколог і психолог - це перші люди, які і допомогли мені подолати наркоманію. Досвідчений медичний персонал допомогли пережити фізичну ломку, в процесі терапії я почав їсти і спати. Психолог спілкувався зі мною в цей перший для мене період без наркотиків. Я не відчував себе самотнім, я відчував підтримку, турботу і співчуття. Я говорив з людьми про все що мене турбувало, я бачив, як вони співпереживали. Мені було приємно, адже я давно ні з ким просто не говорив. Я перестав боятися жити без наркотиків. Я швидко відновився, з кожним днем ​​спав все більше і більше. Згодом я почав займатися фізкультурою, грати в футбол, читати книги, грати в шахи, малювати, плавати в басейні, ходити в лазню, веселитися і сміятися разом з хлопцями. Мені захотілося жити, я почав замислюватися як стати другим-тверезим, щасливим, здоровим. Психологи допомогли розібратися в собі, чому я вирішив колись угробити своє життя наркотиками. Відносини з дружиною стали дуже теплими і зворушливими. Я зрозумів, що вона всі ці роки дуже мене любить, не дивлячись ні на що. Зараз мені хочеться, як пацану робити для неї щось божевільне і добре. Мені дуже приємно і я навіть пишаюся, що мої батьки підтримували мене і зі мною відвідували спільні заняття з психологами реабілітаційного центру, відвідували також групи для рідних, де працювали над собою з фахівцем по співзалежності. Я зрозумів, що вони заради мене готові теж змінитися. Сьогодні я можу розмовляти практично про все з татом і мамою, то чого не робив близько 17 років. Я дуже вдячний батькам і співробітникам наркоцентру, я задоволений результатом в 8 місяців тверезого життя. Я збільшу термін своєї тверезості до нескінченності і буду піклуватися про своїх дітей, так як мої тато і мама піклуються про мене, хоча я вже дорослий і у мене є свої діти. Мама і тато велике спасибі за підтримку і любов, я дуже це ціную.

Всім привіт! Мене звати Оля. І я хочу поділитися з вами невеликим періодом свого життя. Ще півроку тому я дуже сильно випивала спиртне. Я не можу сказати, що це легко. Ні, мені трохи страшно, що хтось буде мене засуджувати за те яка я була і що я робила. Хоча ми з вами навіть не знайомі. Розуміння того, що це моє життя і я почала змінюватися, додають мені впевненості, що можливо моя історія комусь допоможе кинути пити. Як колись мені допомогла історія іншої людини. Я прийняла рішення лікуватися від алкоголю.

Останні кілька місяців свого життя мені дуже важко згадати, все як у тумані. Як мені здається я стала якимось страшним алкогольним монстром. Єдине що мені приносило задоволення і радість були алкогольні напої. Я ходила на роботу в нічну зміну, з роботи в магазин купувала алкоголь цілий день пила, їла і спала. Так було зручно, вдень чоловік на роботі син в школі, а я цілий день одна, мені ніхто не заважав. Відносин з чоловіком вже не було ніяких, ми навіть спали окремо. На сина я часто кричала і були періоди била, сама, не розуміючи за що. У країні почався карантин, всі носили маски. Я почала приходити на роботу напідпитку і часто додавала на роботі адже запаху перегару через маски було не чутно. Одного разу під час роботи я п'яна заснула і впала зі стільця, служба охорони побачила запис відеокамер і на наступній зміні, коли я прийшла як завжди під градусом, мене не пустили і звільнили. В той момент, мені було все рівно. Одне, про що я думала скільки я зараз зможу випити і як добре, що завтра я не йду на роботу.

Тоді я ще не розуміла, що сталося. Зараз я розумію, що втратила сім'ю, роботу, довіру рідних, друзів з-за того, що не бачила, не приймала, що потрібно лікуватися від алкоголю. Я втратила відчуття страху за своє життя, мені було все рівно що моя дитина може залишитися без мами, і як в майбутньому може скластися його життя. Я не думала, як моя мама може залишитися без мене, без своєї дочки, чи зможе вона це пережити. Це, напевно, і був жах мого алкоголізму.

Опинившись в реабілітаційному центрі «Матері проти наркотиків» і проходячи курс лікування алкоголізму в Харкові я і моє життя почали змінюватися на краще. Лікар нарколог, провів повну детоксикацію від алкоголю і медичний персонал вилікували похмілля. Я позбулася хворобливого стану, напевно, той основний момент, який на мене наводив страх і небажання лікуватися від алкоголю. Стаючи тверезою, день за днем, в роботі з психологами наркоклініки, я змогла позбутися від почуття байдужості. І у мене з'явилося бажання жити і радіти. Я згадала як сильно люблю свого сина, як давно не давала йому свою любов. Проходячи рекомендований курс лікування алкоголізму в наркологічному центрі «Матері проти наркотиків», я усвідомила, що хочу жити для нього і для нас. Я перестала себе жаліти адже в період пияцтва шкодувала себе і плакала, випиваючи в гордій самоті. Стала досить самокритично, навчилася ставити цілі і доводити справи до логічного закінчення, працювати в своєму житті на результат. Я відчуваю, що у мене з'явився внутрішній ресурс жити без алкоголю. Я відчуваю, як мені ставати добре і впевнено, коли я закінчую один за одним етапи лікування алкоголізму.

Стаючи тверезою в процесі лікування алкоголізму, я зрозуміла, що можу бути іншою. Я навчилася відкриватися і довіряти людям, говорити про себе і свого життя. Можу визнавати свої помилки. Спокійно почала вислуховувати іншу думку людей, не перебиваючи і не доводячи зворотне, вставляючи свої «п'ять копійок». Без почуття провини і страху можу звертатися за допомогою, коли мені це необхідно. Приймаю свої недоліки і відповідальність за помилки, не перекладаючи на іншу людину або обставини.

Хоч ще минуло небагато часу, але я з радістю і впевненістю можу сказати, що це свого роду перемога в лікуванні алкоголізму, який руйнував моє життя. Зараз у мене нова робота, молода людина і я бачуся кілька разів на тиждень зі своїм сином. Він мені сказав недавно: «Мамочко ти стала інший, не кричиш, що не лаєшся. Ти посміхаєшся і пахнеш по-іншому. Мені з тобою добре". Я просто розплакалася, обняла сина і була дуже рада, всередині було дуже тепло.

Я вірю і знаю, що я зможу пройти повний курс лікування алкоголізму в Харкові, в наркологічному центрі психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків». Велике спасибі всім співробітникам. Починаються збуватися мої мрії.

(Як у Кості з'явилася мрія).
Низка подій, які відбулися за останні кілька років мого життя дуже поміняли мене всередині, як людини і особистість в цілому. Особливо важким стали останні 6 місяців, я спробував вуличний наркотик сіль. Зовнішні обставини і те, що відбувалося навколо, де це було для мене стало неважливим, що зі мною і де я сенсу не мало. Я відчував лише одно- мені постійно хотілося цієї солі, страх був такий сильний, а раптом закінчиться порошок, де взяти ще. Мені завжди хотілося бути під кайфом і це все навколо чого будувався мій світ. Поруч вже майже нікого не залишилося, я зруйнував відносини з людьми, які мені довіряли, а я їх обдурив. Я залишився один на один з наркотиком. Йти було не куди, єдина людина, яка могла прийняти мене в такому шаленому стані і жахливому зовнішньому вигляді-це мама. Що зі мною відбувалося я особливо не пам'ятаю і звичайно ж не розумів, що я роблю. Мама спостерігала весь цей жах, все те божевілля, параною, незрозумілу злість і агресію на її адресу з мого боку.

В один із днів, коли закінчилися наркотики і у мене не було сил щось зробити заради дози, я був спустошений і розчавлений. Мені вже не хотілося нічого, я навіть втомився жити. Той стан не описати ніякими словами. Мама набралася сміливості і почала зі мною розмовляти з приводу лікування моєї наркозалежності, я навідріз відмовився, адже раніше колись я вже звертався кілька разів за допомогою по лікуванню від наркотиків. Я пробував лікуватися від залежності і у місцевого нарколога в наркології, і звертався в приватну наркоклініка, і пробував проходити реабілітацію в центрі для наркозалежних, але швидко по закінченню курсу лікування наркоманії знову зривався. Я перестав вірити в себе, адже я навіть забув себе тверезим. Загалом все було проти мене, я так думав. Не знаю, як, але мамі вдалося мене умовити на лікування від наркотиків, напевно через мого байдужості від втоми я погодився. У неї вже був готовий варіант вирішення цієї проблеми, вона запропонували пройти курс лікування наркоманії (в моєму випадку лікування сольовий залежності) в центрі психологічної реабілітації для наркозалежних «Матері проти наркотиків» в Харкові. Напевно в той момент і закінчився складний період мого життя як наркозалежного в активному вжитку, це був початок ремісії, так я зараз розумію. Так я опинився в центрі де допомагають наркозалежним, і хто його знає, якби я не спробував наркотик сіль, я б прийняв рішення для себе знову лікуватися від наркотиків в Харкові або далі вживав би аптечні наркотики !? Але зараз я впевнений в одному, що це правильне рішення, сьогодні я живий і не сходжу з розуму.

Микита 30 років

Всім привіт! Сьогодні я готовий розповісти про те, що зі мною сталося за останні 10 років. Я почав вживати алкоголь в 9 класі, все починалося на дискотеках у вихідні. Не можу сказати, що батьки були проти, але і пояснювати небезпеку алкоголю в такому ранньому віці теж ніхто не став. Як мені тоді здавалося я вмів пити безпечно, без поганих наслідків і похмілля. Свят і приводів для вечірок ставало більше ніж будніх днів. Я вже тоді почав уявляти, що доросле життя і полягає якраз в тому, щоб в більшій мірі відпочивати і випивати тоді, коли я хочу. Але виявилося по-іншому і алкоголю з часом мені стало мало, в моєму житті з'явилися наркотики, які я знову вважав безпечними і це була марихуана. Початок був як з пивом раз в тиждень, наслідків та проблем куріння травички не викликало. Але через два роки я вирішив, що прийшов час спробувати популярні і модні наркотики. У колі своїх знайомих я швидко знайшов рішення як задовольнити свою цікавість. Спочатку це були таблетки екстезі все на тих же дискотеках і в колі старих друзів. Через рік я додав амфетамін, про який часто чув від інших хлопців. Вони говорили про це наркотик як про щось чарівному. Я швидко знайшов спосіб де незаконно купити наркотик амфетамін. І за 6 місяців вживання амфетаміну я навіть не зрозумів, як я і моє життя стали похмурими. Все що я відчував і в чому жив це були злість, роздратування, постійна втома, агресивність, брехня, ворожість. Все що мене цікавило так це те де взяти чергову дозу наркотику (амфетаміну). До 25 років я так і не створив відносин з дівчиною, не отримав ніякої спеціальності і як наслідок серйозної роботи у мене не було. Грошей на наркотики не вистачало, і я почав красти у батьків, що закінчувалося викриттям і скандалами. Всі свої цінні речі, які в більшій мірі мені дарували батьки або знайомі я за безцінь продав в ломбарди або обміняв на амфетамін. Близьких друзів вже не залишалося через неповернених боргів я залишився один. Але і мені здавалося, що все мене зрадили, а ось наркотики допомагають впоратися з почуттям самотності і спустошеності. В один з моментів я усвідомив, що вже кілька місяців не відвідую ніяких дискотек та інших заходів. Всі мої дії і все життя стали полягати в пошуку дози амфетаміну та вживання знайдених наркотиків.

Якось раз під Новий рік я вкрав у п'яної людини на вулиці гаманець, там виявилося велика сума грошей. Я зрадів, що доля зробила мені подарунок. Я зміг на ці гроші купити собі стільки амфетаміну, що був упевнений, мені вистачить наркотиків на місяць і я зможу ще заробляти на продажу амфетаміну. Додому піти я не міг так як на передодні я вкрав у батька відкладені гроші, і він мене вигнав. Відправився до знайомого і там ми з ним почали вживати амфетамін, скільки по часу пройшло днів я не пам'ятаю, та й значення це не мало. Він мені запропонував відпочити і спробувати метадон, я погодився і все що було після уколу я не пам'ятаю. Отямився в лікарні, поруч сиділи батьки з їх слів хтось знайшов мене на вулиці і викликав швидку. Лікарі повідомили що у мене було передозування наркотиком метадон. Лікарі мені пояснили, що передозування була миттєва, мене просто винесли на вулицю вмирати, я звичайно не сказав хто мій знайомий і де він живе. Я зрозумів, що мало не помер, мені було страшно так що я не можу пояснювати, як з радістю погодився на пропозицію батьків лікуватися від наркотиків. Ми за рекомендацією психолога лікарні звернулися за допомогою в лікуванні наркоманії в реабілітаційний центр психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків». Я пройшов рекомендований курс лікування від хімічних залежностей та вже два роки тверезий. За цей час я вивчився на зварника, працюю і отримую гідну зарплату. Я зміг зняти кімнату і тепер живу дорослим життям окремо від батьків. У вихідні їх відвідую. Відносини стали теплими я звертаюся за порадою до батька дуже часто. Зараз великі плани на майбутнє і величезне бажання досягти задуманого. Велике дякую всім.

Олег, 36 років.

Всім доброго дня! 9 місяців тому я прийняв рішення кинути метадон і пройти курс реабілітації від наркотичної залежності в реабілітаційному центрі психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків». Прийняти таке рішення було дуже страшно і важко. Страх я відчував тому що, звик до наркотику і не міг уявити, як я буду тверезим ходити на роботу, лягати спати, спілкуватися з дружиною, друзями, грати з сином. Думки про те, що мені буде важко без метадону і доведеться як кажуть наркомани перекумаріть або переломаться просто зводили мене з розуму. Я відразу ставав роздратованим, злим, агресивним і в той же момент відчував сором, провину, невпевненість. Але ж як мені здавалося наркотики робили мене впевненим в собі, і я в це вірив. Але за 5 років вживання метадону я помітив, що навіть вживши дозу і перебуваючи під кайфом мені ставало страшно за завтрашній день, а раптом я не зможу вжити вранці наркотики з якоїсь причини і мені буде погано. Радості наркотики вже не приносили, з кожним роком вживання життя ставало похмурою. Відносини з рідними руйнувалися, рішення будь-яких питань всередині сім'ї закінчувалися скандалами, образами. Це ставало приводом не кидати наркотики, а навпаки на тлі сварок я збільшував дозу метадону. Згодом всі члени сім'ї починали говорити про те, що мені пора лікуватися від наркотиків, я категорично був проти і всіляко уникав розмов на тему лікування від метадону. І ось 9 місяців тому я пізно повернувся з роботи додому де мене чекала вся моя рідня. Розмова видався не зовсім приємним, дружина почала погрожувати розлученням і тим, що забере дитину, батьки не приймуть додому, батько вижене з роботи. Я дуже злякався що тоді мені робити, без усього і всіх, хто мені дорогий і кого люблю найбільше. Вранці ми поїхали в реабілітаційний центр «Матері проти наркотиків», і я залишився проходити лікування від метадонової залежності.

Детоксикація при залежності від метадону.

Після консультації з наркологом я не переставав турбуватися. Боявся ломки і гострої абстиненції, це стану без наркотиків, коли починає боліти і крутити все тіло. Я пам'ятаю, коли намагався самостійно кинути метадон в домашніх умовах, то на довго мене не вистачало так як стан було жахливим. При самолікуванні від наркотиків я відчував страшні відчуття: депресія, блювота, нудота, запор змінювався поносом, нежить, постійно відчував слабкість, весь час боліла голова, холодний піт і озноб змінювалися гарячими приливами по відчуттях здавалося, що у мене висока температура, жар, безсоння , всередині все боліло, важко було дихати, ламало все тіло і багато іншого я просто плакав. Але лікар мене заспокоїв і переконав, що всі неприємні, хворобливі стани та відчуття він зможе мінімізувати до такого рівня, що з легкістю зможу пережити ломку від метадону. Я погодився, адже це було важливо для мене. Вся процедура детоксикації та відновлення пройшли досить швидко, безболісно як виявилося я не відчував дискомфорту і тих страшних наслідків від метадону. Я почав добре харчуватися, повернувся сон, займався спортом, жартував, сміявся, став радіти дрібницям, повірив в себе. Повірив у те, що я зможу кинути метадон і налагодити відносини всередині сім'ї. Далі так і було ми помирилися з дружиною, зараз все добре. Уже півроку як я працюю тверезим і повертаюся додому. Я вдячний всій своїй родині і співробітникам реабілітаційного центру за допомогу і підтримку в лікуванні від накотіков. Спасибі!