социальная адаптация наркозависимых

Соціальна адаптація наркозалежних в Харкові

Потрапляючи в реабілітаційний центр, в абсолютно нові для залежної людини умови, він деякий час знаходиться в стані абсолютної дезадаптації. Фахівці РЦ, а також одужують хлопці допомагають новачкові адаптуватися, підтримують його, направляють для створення найбільш комфортного психологічного і фізіологічної обстановки одужання.

За період реабілітації його ще кілька разів будуть штучно вводити в стан дезадаптації, щоб він практикувався в навику пристосування до нових умов в реальному житті. Все це робиться для того, щоб підготувати людину до виходу з РЦ і відповідно до соціальної адаптації, самостійного навику виходу з конфліктів, як внутрішніх, так і зовнішніх. Це надзвичайно важливо, тому що залежність - це нездатність людини приймати самого себе і робити внутрішні і зовнішні конфлікти комфортними для себе, за допомогою вживання наркотиків і алкоголю. Таким чином, залежної людини готують до життя і вирішення проблем без вживання.

Виходячи з РЦ, наш пацієнт знову потрапляє в абсолютно нові для нього умови, які щодня готує для нього життя. Самостійно переадаптіроваться до неї дуже складно без уже звичної допомоги і твердого плеча наставника. Тому наступний етап одужання РЦ допомагає адаптуватися до тверезого життя в суспільстві.

Це цілий комплекс заходів, включається в себе:
Групи взаємодопомоги
Систему особистісного зростання
Допомога в проясненні очікувань і рішення конфліктів в сім'ї
Заходи активного відпочинку
Волонтерська робота
Пошук дозвілля, приносить позитивного задоволення
Допомога в розкритті та реалізації своїх талантів
Таким чином, частина особистості залежного, яку займав наркотик або алкоголь, заповнюють роботою і новими видами задоволення, що не приносить шкоди собі та оточуючим, що дозволяє людині адаптуватися до нового собі і нового суспільства, полюбити життя як таку, вписатися в соціальні норми природним чином.

Соціальна адаптація - останній рубіж реабілітації, але на мою думку, це один з найважливіших етапів одужання. Адже не складно кинути вживати, складно не почати це робити знову, а значить, найважливіше - це створити для залежної людини умови, в яких це йому буде не потрібно. І вирішенням цього питання якраз і буде завдання соціальної адаптації.

Телефонуйте! Консультація психолога безкоштовно!