Лечение наркомании Харьков Матери против наркотиков

 

Соціальна адаптація наркозалежних Харків
У недільний сонячний день 16 серпня 2015 року, в Харкові пройшов, присвячений 361 річниці від дня заснування міста Харкова і 24 річниці Незалежності нашої країни і Дня визволення міста від німецьких загарбників, щорічний ювілейний Міжнародний марафон «Визволення». Марафон «Звільнення» в нашому місті вперше провели в 1985 році, тоді в ньому брало участь всього 6 чоловік, як розповів ініціатор створення цього заходу, майстер спорту Зудин Микола. Сьогодні, участь в змаганні взяло близько шести тисяч чоловік. Захід зібрав професійних спортсменів і любителів. Крім харків'ян в забігах зареєструвалися і вийшли на дистанції представники багатьох міст України, далекого і ближнього зарубіжжя, серед яких наймолодшому спортсменові 5 років, а найстаршому Григорію Ионина 94 роки. Сьогодні він подолав дистанцію в 4 кілометри за 30 хвилин.

Програма змагань складалася з марафону на дистанцію 42 кілометри, напівмарафону 21 км, забігів на 10 км і 3 км, також вперше провели забіги ролерів на 2 км і 21 км. Для переможців та учасників марафону «Визволення» організатори підготували призи, подарунки від спонсорів, а також кубки та грамоти. Призовий фонд склав 79 тисяч гривень, які розділили між переможцями за віковими групами і категоріями. На церемонії належну увагу приділили ветеранам бігу і переможцям марафону «Визволення» минулих років. Також в марафоні "Визволення" взяли участь політики, громадські діячі та волонтерські організації міста Харкова. Зокрема, заступник Харківського Міського Голови, з питань сім'ї, молоді та спорту Олександр Попов взагалі вперше в житті пробіг марафонську дистанцію 21 кілометр, а в подальшому планує підкорити і цілий марафон. Також брали участь і організовували це прекрасне спортивний захід співробітники, волонтери та пацієнти Харківського наркологічного центру реабілітації та соціальної адаптації наркозалежної молоді «Матері проти наркотиків». Одні хотіли випробувати себе і бігли дистанцію, інші допомагали організаторам у забезпеченні учасників марафону питною водою, сухими рушниками, треті забезпечували порядок в проведенні змагань. Участь в таких заходах відіграє велику роль в процесі ресоціалізації та соціальної адаптації пацієнтів, які пройшли необхідний курс реабілітації від нарко або алко залежності, так як прищеплює любов до спорту, ведення здорового, тверезого і активного способу життя. І ми сподіваємося на те, що і вони доб'ються свого остаточного «Визволення» від наркотиків і алкоголю!

социальная адаптация наркозависимых

Соціальна адаптація наркозалежних в Харкові

Потрапляючи в реабілітаційний центр, в абсолютно нові для залежної людини умови, він деякий час знаходиться в стані абсолютної дезадаптації. Фахівці РЦ, а також одужують хлопці допомагають новачкові адаптуватися, підтримують його, направляють для створення найбільш комфортного психологічного і фізіологічної обстановки одужання.

За період реабілітації його ще кілька разів будуть штучно вводити в стан дезадаптації, щоб він практикувався в навику пристосування до нових умов в реальному житті. Все це робиться для того, щоб підготувати людину до виходу з РЦ і відповідно до соціальної адаптації, самостійного навику виходу з конфліктів, як внутрішніх, так і зовнішніх. Це надзвичайно важливо, тому що залежність - це нездатність людини приймати самого себе і робити внутрішні і зовнішні конфлікти комфортними для себе, за допомогою вживання наркотиків і алкоголю. Таким чином, залежної людини готують до життя і вирішення проблем без вживання.

Виходячи з РЦ, наш пацієнт знову потрапляє в абсолютно нові для нього умови, які щодня готує для нього життя. Самостійно переадаптіроваться до неї дуже складно без уже звичної допомоги і твердого плеча наставника. Тому наступний етап одужання РЦ допомагає адаптуватися до тверезого життя в суспільстві.

Це цілий комплекс заходів, включається в себе:
Групи взаємодопомоги
Систему особистісного зростання
Допомога в проясненні очікувань і рішення конфліктів в сім'ї
Заходи активного відпочинку
Волонтерська робота
Пошук дозвілля, приносить позитивного задоволення
Допомога в розкритті та реалізації своїх талантів
Таким чином, частина особистості залежного, яку займав наркотик або алкоголь, заповнюють роботою і новими видами задоволення, що не приносить шкоди собі та оточуючим, що дозволяє людині адаптуватися до нового собі і нового суспільства, полюбити життя як таку, вписатися в соціальні норми природним чином.

Соціальна адаптація - останній рубіж реабілітації, але на мою думку, це один з найважливіших етапів одужання. Адже не складно кинути вживати, складно не почати це робити знову, а значить, найважливіше - це створити для залежної людини умови, в яких це йому буде не потрібно. І вирішенням цього питання якраз і буде завдання соціальної адаптації.

Телефонуйте! Консультація психолога безкоштовно!