Подростковая наркомания

Підліткова наркоманія
Підліткова наркоманія піднялася в нашій країні дуже високий. Проблема актуальна, оскільки в більшості випадків наркотична залежність зустрічається у молодих людей у ​​віці від 13 - до 30 років. За даними досліджень, залежні люди зізналися в тому, що перший раз спробували наркотичні речовини у віці 10-15 років.
Найчастіше батьки підлітка-наркомана не здогадуються про те, який спосіб життя веде їх дитина. Більшість підлітків пробують ПАР (психо-активні речовини) з інтересу, після рекомендацій і оповідань однолітків про нові неймовірних відчуттях, щоб бути «в темі» - користуватися популярністю в певних колах вживають людей.
Не важливо, в якій сім'ї така дитина виховувався - забезпеченої, інтелігентної, середньостатистичної або малозабезпеченої. Корінь проблеми не в цьому, а в низькій самооцінці, можливої ​​дитячої психотравме, психологічні проблеми, тривожності, взаємини в соціумі, бажанні заявити про себе всьому світу, бажанні наслідувати хибним авторитетам. Особливості статевого дозрівання теж є факторами ризику, які можуть виразитися в нездатності висловити почуття, депресії, відсутності самоконтролю, проблемах з інтимною близькістю і боязні відкрито поговорити з батьками.

Такі діти знаходять у вживанні наркотика чи алкоголю відхід від проблем. На жаль, внаслідок вживання наркотичних речовин, організм дитини руйнується набагато швидше, ніж у дорослого. Якщо Ваша дитина почала пробувати наркотики - не лайте і не карайте його!
Розумніше буде сісти поговорити з ним і з'ясувати причину такого вчинку. Може бути таким способом дитина хотіла звернути на себе Вашу увагу або піти від проблеми, яку побоявся обговорювати з Вами. Підліткова наркоманія лікується набагато складніше дорослою. Основна причина в тому, що дитина не розуміє всієї глибини проблеми, а відчуває лише результат, який подобається. Тому у нього немає мотивації на лікування, а дати цю мотивацію зможуть тільки фахівці.
Центр реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Матері проти наркотиків» має в своєму розпорядженні повним штатом фахівців високого рівня для усунення наслідків вживання наркотиків і алкоголю. Це психологи, гештальт-терапевт, арт-терапевт, фізіотерапевт, соціальний педагог і фахівці з питань хімічної залежності. Унікальність нашої програми в тому, що до кожного окремо взятому пацієнтові ми застосовуємо індивідуальний підхід, після первинної консультації з психологом і прийомом нарколога, розробляється програма виздоровленія.подростковая наркоманія

За якими ознаками можна розпізнати у підлітка залежність від наркотиків?
Розпізнати у підлітка наркотичну залежність досить складно, тому що більшість поведінкових відхилень списують на перехідний вік.
Незважаючи на це є певні ознаки, які вкажуть на факт вживання чи залежності від наркотиків:

- Скритність, відчуження, неговіркий - це підсвідома захисна реакція, викликана острахом видати свій спосіб життя. Підлітки прагнуть до самостійності, звинувачуючи батьків у надмірній опіці. Або ж виправдовують свою поведінку, звинувачуючи батьків у неуважності.
Різка зміна кола спілкування, поява сумнівних друзів, часті прогули в школі без всяких пояснень, втрата інтересу до хобі і спортивних занять, неохайний вигляд, підвищена потреба в грошах, пропажа цінних речей з дому
Різкі перепади настрою - від повної задоволеності, ейфорії і спокою до агресії і апатії, повної байдужості до всього того, що відбувається навколо
Фізичні зміни: порушення режиму сну, втрата ваги, ожиріння, загострення хронічних захворювань, червоні білки очей, занадто розширені або занадто звужені зіниці очей, байдужий погляд, відсутність реакції зіниць на яскраве світло або напівтемрява, зміна почерку, тремор рук, загальмована або невиразна мова , зайва балакучість і збудливість.
Якщо у Вас виникли підозри щодо вищеперелічених симптомів, необхідно негайно вживати заходів. Визначити залежність від наркотиків в наш час можна досить швидко в домашніх умовах або амбулаторно. Виявити факт вживання наркотиків у дитини в домашніх умовах можливо за допомогою спеціальних тест-касет, які при контакті з сечею підлітка покажуть зміст кінцевих продуктів наркотичних речовин в організмі.
Таким чином, представляється можливим виявити наркотичну залежність у підлітка на ранніх стадіях і вжити своєчасних заходів для збереження його життя. Перехідний вік - це унікальний період життя кожної людини, коли він може помилятися щодня, здійснювати необачні кроки, падати і підніматися, гордо крокуючи з піднятою головою. У ці роки найціннішим є наявність поруч людей, які підтримають, розкажуть, наставить на вірний шлях і покажуть приклад.
Якщо Ви хочете захистити свою дитину від можливої ​​спроби наркотичних речовин, то розмовляйте з ним відкрито, діліться своїми почуттями і переживають