Влияние наркотиков на подростка

Підліток і наркотики
Вплив наркотиків на підлітка дуже згубне і завдає шкоди не тільки фізичному стану підлітка але і психологічного та соціального аспекту його життя.
Як відомо хвороба наркотичної залежності руйнівно впливає на всі сфери життя підлітка і в слідстві вживання його особистість піддається деградації як у фізичному так і в емоційному плані.
Підліток, ще не досягнувши емоційної зрілості завдає колосальної шкоди своїй психіці, в процесі вживання, і для її відновлення потрібно допомога фахівців у сфері лікування наркоманії і психології, тобто потрібно комплексна психологічна реабілітація, яку повинні здійснювати професіонали.
Вплив наркотиків на підлітка і загальні ознаки вживання підлітком наркотичних речовин:

Звужені або розширені зіниці очей, почервоніння очей.
Втрата ваги, зменшення фізичної активності, слабкість.
Безсоння або ж навпаки сонливість, часті перепади настрою.
Блідість шкіри, свербіж шкірних покривів тіла, сухість губ.
Агресивна поведінка, нервозність або ж навпаки апатія і напади депресії.
Ейфорія, необгрунтована веселість.
Сліди від ін'єкцій, наявність наркотичних речовин і приладдя (пакетики, пляшки, упаковки від таблеток, трубочки і так далі ...)
Проблеми з навчанням, успішністю, інтелектуальним розвитком.
Скритність, брехня, замкнутість, часті втечі з дому.

У тому випадку якщо ви зіткнулися з проблемою підліткової наркоманії та помітили перераховані вище ознаки вживання наркотичних речовин, негайно звертайтеся до кваліфікованих фахівців в сфері реабілітації наркозалежної молоді.
Професійну допомогу ви можете отримати в центрі психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків». Спеціалісти є досвідчені лікарі наркологи, психологи, які здійснюють програму реабілітації та соціальної адаптації наркозалежних, що є найбільш ефективною на сьогоднішній день.


Програма реабілітації наркологічного центру «Матері проти наркотиків» складається з кількох етапів лікування:

 

анонімна консультація
Сопровожденіекліента до місця лікування
детоксикационная терапія
Групові заняття, лекції, тренінги
психокорекція
Індивідуальні та групові заняття з психологами
Ресоціалізація - соціальна адаптація, яка включає в себе теоретичні та практичні заняття з соціальними педагогами.
Групові тренінги «співзалежність»

Подростковая наркомания

Підліткова наркоманія
Підліткова наркоманія піднялася в нашій країні дуже високий. Проблема актуальна, оскільки в більшості випадків наркотична залежність зустрічається у молодих людей у ​​віці від 13 - до 30 років. За даними досліджень, залежні люди зізналися в тому, що перший раз спробували наркотичні речовини у віці 10-15 років.
Найчастіше батьки підлітка-наркомана не здогадуються про те, який спосіб життя веде їх дитина. Більшість підлітків пробують ПАР (психо-активні речовини) з інтересу, після рекомендацій і оповідань однолітків про нові неймовірних відчуттях, щоб бути «в темі» - користуватися популярністю в певних колах вживають людей.
Не важливо, в якій сім'ї така дитина виховувався - забезпеченої, інтелігентної, середньостатистичної або малозабезпеченої. Корінь проблеми не в цьому, а в низькій самооцінці, можливої ​​дитячої психотравме, психологічні проблеми, тривожності, взаємини в соціумі, бажанні заявити про себе всьому світу, бажанні наслідувати хибним авторитетам. Особливості статевого дозрівання теж є факторами ризику, які можуть виразитися в нездатності висловити почуття, депресії, відсутності самоконтролю, проблемах з інтимною близькістю і боязні відкрито поговорити з батьками.

Такі діти знаходять у вживанні наркотика чи алкоголю відхід від проблем. На жаль, внаслідок вживання наркотичних речовин, організм дитини руйнується набагато швидше, ніж у дорослого. Якщо Ваша дитина почала пробувати наркотики - не лайте і не карайте його!
Розумніше буде сісти поговорити з ним і з'ясувати причину такого вчинку. Може бути таким способом дитина хотіла звернути на себе Вашу увагу або піти від проблеми, яку побоявся обговорювати з Вами. Підліткова наркоманія лікується набагато складніше дорослою. Основна причина в тому, що дитина не розуміє всієї глибини проблеми, а відчуває лише результат, який подобається. Тому у нього немає мотивації на лікування, а дати цю мотивацію зможуть тільки фахівці.
Центр реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Матері проти наркотиків» має в своєму розпорядженні повним штатом фахівців високого рівня для усунення наслідків вживання наркотиків і алкоголю. Це психологи, гештальт-терапевт, арт-терапевт, фізіотерапевт, соціальний педагог і фахівці з питань хімічної залежності. Унікальність нашої програми в тому, що до кожного окремо взятому пацієнтові ми застосовуємо індивідуальний підхід, після первинної консультації з психологом і прийомом нарколога, розробляється програма виздоровленія.подростковая наркоманія

За якими ознаками можна розпізнати у підлітка залежність від наркотиків?
Розпізнати у підлітка наркотичну залежність досить складно, тому що більшість поведінкових відхилень списують на перехідний вік.
Незважаючи на це є певні ознаки, які вкажуть на факт вживання чи залежності від наркотиків:

- Скритність, відчуження, неговіркий - це підсвідома захисна реакція, викликана острахом видати свій спосіб життя. Підлітки прагнуть до самостійності, звинувачуючи батьків у надмірній опіці. Або ж виправдовують свою поведінку, звинувачуючи батьків у неуважності.
Різка зміна кола спілкування, поява сумнівних друзів, часті прогули в школі без всяких пояснень, втрата інтересу до хобі і спортивних занять, неохайний вигляд, підвищена потреба в грошах, пропажа цінних речей з дому
Різкі перепади настрою - від повної задоволеності, ейфорії і спокою до агресії і апатії, повної байдужості до всього того, що відбувається навколо
Фізичні зміни: порушення режиму сну, втрата ваги, ожиріння, загострення хронічних захворювань, червоні білки очей, занадто розширені або занадто звужені зіниці очей, байдужий погляд, відсутність реакції зіниць на яскраве світло або напівтемрява, зміна почерку, тремор рук, загальмована або невиразна мова , зайва балакучість і збудливість.
Якщо у Вас виникли підозри щодо вищеперелічених симптомів, необхідно негайно вживати заходів. Визначити залежність від наркотиків в наш час можна досить швидко в домашніх умовах або амбулаторно. Виявити факт вживання наркотиків у дитини в домашніх умовах можливо за допомогою спеціальних тест-касет, які при контакті з сечею підлітка покажуть зміст кінцевих продуктів наркотичних речовин в організмі.
Таким чином, представляється можливим виявити наркотичну залежність у підлітка на ранніх стадіях і вжити своєчасних заходів для збереження його життя. Перехідний вік - це унікальний період життя кожної людини, коли він може помилятися щодня, здійснювати необачні кроки, падати і підніматися, гордо крокуючи з піднятою головою. У ці роки найціннішим є наявність поруч людей, які підтримають, розкажуть, наставить на вірний шлях і покажуть приклад.
Якщо Ви хочете захистити свою дитину від можливої ​​спроби наркотичних речовин, то розмовляйте з ним відкрито, діліться своїми почуттями і переживають

 

лечение наркомании матери против наркотиков

Відкриття нового відділення наркологічного реабілітаційного центру «Матері проти наркотиків»
На честь відкриття нового наркологічного центру реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Матері проти наркотиків», 30 вересня 2015 року, відбувся День відкритих дверей. Новий Центр по лікуванню наркоманії та алкоголізму в Харкові працює і вже видно результати роботи, в особі вдячних рідних і близьких людей пацієнтів, які вже пройшли курс детоксикації, а зараз проходять програму реабілітації та соціальної адаптації в нашому центрі.

Захід, який відвідали представники багатьох організацій та підприємств Харкова, Києва, Одеси, проходило на території Центру реабілітації та соціальної адаптації наркозалежних «Матері проти наркотиків». У їх числі: заступник начальника управління у справах сім'ї та молоді Харківської міськради Світлана Ситник, заступник президента Харківського Центру Волонтерів Багрич Катерина Сергіївна, волонтери ХМЦСССДМ «Довіра», кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Харківської гуманітарно-педагогічної академії Юлія Іванівна Чернецька, глава правління БО БФ «Крок у нове життя» Раріна Наталя Миколаївна, а також батьки і колишні клієнти центру. Програма свята була насиченою і наповненою позитивним спілкуванням.