Лечение и реабилитация наркозависимых людей

Лікування та реабілітація наркозалежних людей - це не результат, це цілий процес.
Мета всього цього процесу - не просто позбавити пацієнта від проявів абстиненції (фізичної залежності), а сформувати оновлену, психологічно здорову і соціально адаптовану особистість.

Наркоманія - це серйозна і важка хвороба, яка чревата для хворого і його рідних фізіологічними, соціальними, емоційними та психологічними наслідками. Лікування та реабілітація наркоманів є довгим і важким процесом терапії під керівництвом фахівців з хімічних залежностей та за підтримки рідних і близьких людей, адже проживаючи роки тверезого життя, видужуючий наркоман повинен наполегливо працювати над собою для збереження чистоти. Поступово його здатності щодо подолання тяги до наркотичних речовин стають краще.

Сучасні методи лікування наркоманії дають можливість позбутися згубної залежності навіть в самих на перший погляд безнадійних випадках.

БО БФ «Матері проти наркотиків» займається лікуванням і реабілітацією наркоманів довгий час, допомагаючи людям, що знаходяться в залежності від наркотиків чи алкоголю знайти тверезість і почати нове життя.
Лікування хворих на наркоманію відбувається найбільш ефективно в умовах закритого стаціонару, тому що вони потребують постійного спостереження фахівців, для контролю фізичного та психоемоційного стану. А також це необхідно, тому що наркозалежні люди не можуть контролювати свою тягу до вживання, а в умовах стаціонару і за допомогою фахівців їм буде набагато простіше це зробити.

Після проходження повного курсу лікування і реабілітації, наркозалежні люди отримують рекомендації та поради фахівців, які допоможуть їм у подальшому підтримувати тверезий спосіб життя і вчасно запобігти рецидив хвороби. Результатом лікування в Центрі реабілітації та соціальної адаптації «Матері проти наркотиків» стає сформована повноцінна особистість, яка прагне до всебічного розвитку і самореалізації.

 

Лечение и реабилитация наркозависимых людей 

Основа лікування і реабілітації від наркотичної залежності.

Вибір методу і схеми лікування і реабілітації від наркотичної залежності в чому залежить від семантики і тяжкості захворювання, віку пацієнта, його фізичного і душевного здоров'я. Також важливу роль відіграє бажання самого пацієнта вилікуватися від наркотичної залежності.
Основний принцип лікування в нашому закладі - це індивідуальний підхід до кожного пацієнта і дотримання етапності лікування.
Перший етап - початок лікування, включає в себе такі важливі кроки, як:
Мотиваційний консультування, ознайомлення клієнта з програмою
Первинний огляд лікарем наркологом, з'ясування історії вживання, складання схеми лікування, діагностика. Діагноз «наркоманія» залежить від безлічі факторів, тому мають місце складності в його визначенні. Основними критеріями є: зіставлення порушень в поведінці хворого з клінічною картиною відомих видів наркотичної залежності, оцінка фізичного стану на поточний момент, лабораторні аналізи та інші показники.
Другий етап - стадія ранньої абстиненції:
На цьому етапі при необхідності відбуваються процедури по зняттю абстинентного синдрому, так званої «ломки» - фізичних негативних проявів при відмові від наркотиків. При призначенні лікарем наркологом проводиться процедура дезінтоксикації організму хворого. Йому вводяться препарати, які зв'язують і виводять з організму пацієнта наркотичні речовини, стабілізуючи тим самим загальний стан здоров'я і покращуючи самопочуття. За допомогою призначених препаратів досягається очищення крові і надходження кисню в організм, поліпшується стан клітин мозку, купірується токсичний вплив продуктів розпаду наркотичних речовин на організм і стимулюється робота серця і печінки. Протягом 7-14 днів організм пацієнта відновлюється і очищається. Цей процес відбувається безболісно, ​​відновлюється сон і біоритми організму, поліпшується апетит і загальний стан здоров'я. У відновному процесі важливу роль відіграє фізіотерапія, яка є одним з найбезпечніших і популярних способів відновлення життєвих сил організму.

Види фізіотерапії в нашому Центрі реабілітації наркозалежних різноманітні:

фитотерапия метод лечения наркомании

Ароматерапія
фітотерапія
банний комплекс
Заняття в басейні
лікувальна гімнастика
заняття йогою


Ігри в футбол, баскетбол, настільний теніс, великий теніс, дартс, доміно.
Третій етап - повне включення в реабілітаційний процес, за допомогою якого клієнт досягає оптимального стану фізичного і психологічного здоров'я, а також соціального благополуччя. Всі заходи даного етапу спрямовані на те, щоб повністю припинити прийом наркотичних речовин пацієнтом, підвищити якісний рівень його життя, вжити всіх заходів для того, щоб запобігти поверненню до пагубному пристрасті, налаштувати його на самореалізацію і всебічний розвиток особистості. Спеціально створена для лікування і реабілітації наркозалежних особлива морально-психологічна атмосфера нашого Центру, сприяє отриманню ефективних результатів одужання. Ми не женемося за кількістю, ми цінуємо якість кожної послуги, що надається людям, які звернулися до нас за допомогою.

Четвертий етап - ресоціалізація і соціальна адаптація наркозалежного в суспільстві.
Це невід'ємна частина реабілітаційного процесу. Багато хто вважає, що заплативши великі гроші, можна вилікуватися від наркоманії в стислі терміни, це не так!
Запорукою успішного проходження реабілітації є проходження всіх її етапів, незважаючи на складності і тимчасові рамки. Адже пройшовши медикаментозне лікування, фізіотерапію, роботу по відновленню психічного здоров'я, пацієнт перевертає свій світогляд і повинен поступово звикати до тверезого життя, стикаючись уже з реальним світом, не перебуваючи в «тепличних» умовах Центру. Головна мета соціальної адаптації - навчити людину самостійного життя без наркотиків і усвідомити відповідальність за це життя. На етапі ресоціалізації людині важливо усвідомити свою цінність для суспільства і сім'ї, він знову знаходить бажання жити, любити, працювати, вчитися, прагнути до вдосконалення і розвитку, проводити вільний час з новими і старими знайомими, які навчилися жити щасливо без наркотиків. Для людини важливо, щоб в цей період поряд з ним знаходилися і підтримували люди, що розділяють його погляди і зуміли впоратися з подібною проблемою. Ми практикуємо на період соціальної адаптації пацієнта виїзди в супроводі наших співробітників на різні культурно-масові заходи, пристрій на роботу, допомога в вступі до ВНЗ, зустрічі з рідними і близькими за межами Центру і багато іншого, що допомагає людині відновитися в суспільстві, звикнути до дотримання соціальних норм сучасного суспільства. Хлопці навчаються культурно відпочивати, відвідувати концерти, виставки, екскурсії, музеї, кінотеатри, тобто займатися тими речами, на які в період вживання воно не знаходили ні часу ні бажання. Все це дарує їм позитивні емоції і набуття внутрішньої гармонії в період «впровадження» в деколи агресивне середовище соціуму.


.