soz11111111

Група співзалежних в Харкові
Співзалежність - що це?
Співзалежність - це стан людини, що живе заради кого-то, забуваючи про себе і приносячи себе в жертву на вівтар любові до близької людини. Співзалежність ставати проблемою тоді, коли ця жертва не цінуватися. Це відбувається в сім'ях, де є залежна людина, наркоман або алкоголік. При цьому життя батьків наповнюється бажанням і необхідністю "рятувати" свого сина, навіть якщо він сам цього не хоче. Насправді не знаючи як правильно себе вести з залежним людиною, Ви мимоволі стаєте заручником і співучасником його вживання, Ви стаєте залежні від нього, звідси і приставка «з» до слова залежний, "співзалежність!"

Співзалежність - як це?

Жити поруч із залежним людиною, спостерігаючи як він повільно падає в прірву невиносімо.Постепенно ваше життя наповнюється страхом: кожен дзвінок по телефону або в двері - і ваша душа йде в п'яти, щоранку, йдучи на роботу, Ви боїтеся за своє майно, за його життя, боїтеся завтрашнього дня .... Умовляння, прохання, крики, скандали, сльози це все ваше спілкування.

Рано чи пізно Ви розумієте, що безсилі вплинути на ситуацію і тоді починаються спроби контролювати життя залежного, ви починаєте підслуховувати його телефонні розмови, перевіряєте речі, кишені, дивіться з ким він йде і коли повертається - все ще намагаючись звернутися до його совісті.

Співзалежність - що робити?
Ніколи не впадайте у відчай! Співзалежність можна і потрібно подолати. Ви не самотні в цій проблемі, є батьки, хто продовжує мучитися і є ті, хто взяв себе в руки і вчиться, як себе правильно вести з залежним людиною, як допомогти своїй дитині і своєї сім'ї, впоратися з цією бідою. Так чи інакше, якщо всі ваші дії до нинішнього моменту не дали позитивних результатів, значить, щось ви робили не так, пора задуматися і змінити тактику своєї поведінки. Як це зробити? Група співзалежних родичів. Центр медико-соціальної реабілітації "Матері проти наркотиків".