soz11111111

Група співзалежних в Харкові
Співзалежність - що це?
Співзалежність - це стан людини, що живе заради кого-то, забуваючи про себе і приносячи себе в жертву на вівтар любові до близької людини. Співзалежність ставати проблемою тоді, коли ця жертва не цінуватися. Це відбувається в сім'ях, де є залежна людина, наркоман або алкоголік. При цьому життя батьків наповнюється бажанням і необхідністю "рятувати" свого сина, навіть якщо він сам цього не хоче. Насправді не знаючи як правильно себе вести з залежним людиною, Ви мимоволі стаєте заручником і співучасником його вживання, Ви стаєте залежні від нього, звідси і приставка «з» до слова залежний, "співзалежність!"

Співзалежність - як це?

Жити поруч із залежним людиною, спостерігаючи як він повільно падає в прірву невиносімо.Постепенно ваше життя наповнюється страхом: кожен дзвінок по телефону або в двері - і ваша душа йде в п'яти, щоранку, йдучи на роботу, Ви боїтеся за своє майно, за його життя, боїтеся завтрашнього дня .... Умовляння, прохання, крики, скандали, сльози це все ваше спілкування.

Рано чи пізно Ви розумієте, що безсилі вплинути на ситуацію і тоді починаються спроби контролювати життя залежного, ви починаєте підслуховувати його телефонні розмови, перевіряєте речі, кишені, дивіться з ким він йде і коли повертається - все ще намагаючись звернутися до його совісті.

Співзалежність - що робити?
Ніколи не впадайте у відчай! Співзалежність можна і потрібно подолати. Ви не самотні в цій проблемі, є батьки, хто продовжує мучитися і є ті, хто взяв себе в руки і вчиться, як себе правильно вести з залежним людиною, як допомогти своїй дитині і своєї сім'ї, впоратися з цією бідою. Так чи інакше, якщо всі ваші дії до нинішнього моменту не дали позитивних результатів, значить, щось ви робили не так, пора задуматися і змінити тактику своєї поведінки. Як це зробити? Група співзалежних родичів. Центр медико-соціальної реабілітації "Матері проти наркотиків".

 

 группа для созависимых харьков

Співзалежність в сім'ї наркозалежної людини

Як і будь-яка інша хвороба, співзалежність постійно розвивається і характеризується цілим комплексом симптомів захворювання. При співзалежності, я вважаю найважливішим визначити і розповісти, як розвиваються психологічні симптоми цієї хвороби, як розвиваються соціальні проблеми в родині, у міру розвитку хвороби співзалежність.

На самому початку розвитку хвороби стає очевидним особливе ставлення співзалежних батьків до вживання наркотиків і алкоголю дитиною.

На перших етапах розвитку хвороби формується і розвивається певний захист способу життя близької людини, яка вживає наркотики і алкоголь. Формується система помилкових переконань і пояснень про те, що без алкоголю і наркотиків жити дуже складно і неможливо. На початку, батьки цілком охоче приймають пояснення від залежної людини чому він весь час вживає наркотики і алкоголь.

У цей період руйнується ефективне сімейне взаємодія між батьками і дітьми. Співзалежних все більше починають переживати з приводу того, що оточуючі, знайомі, друзі, сусіди будуть неправильно, негативно оцінювати складну ситуацію в їхній родині.

Занепокоєння зростає і переростає в постійну тривогу, з приводу конкретних сімейних проблем. У залежної дитини з'являються видимі проблеми в поведінці, провали в пам'яті в період вживання і сп'яніння, і вже навколишні бачать ненормальність поведінки людини. Постійна тривога переростає в страх і почуття провини за те що, що знайомі люди дізнаються істинний розмір проблеми наркотиків всередині сім'ї.

Після цього співзалежних батьки починають концентруватися не на своєму поведінці і благополуччя, не на своїй життя, а активно перемикаються на опіку і контроль над поведінкою своєї дитини і на спроби всіма силами приховувати сімейні проблеми від оточуючих людей.

Співзалежність - як боротися
Така поведінка підсилює ізоляцію сім'ї від оточуючих людей. Зменшуються контакти з друзями, знайомими, все рідше надходять запрошення в гості, на спільне проведення часу і свят від друзів.

Тривога і переживання стають настільки сильними, що співзалежний починає відчувати їх постійно. Разом зі зростанням тривоги починає з'являтися відчуття провини і сорому, за неможливість проконтролювати життя залежної людини, за неможливість самостійно допомогти людині кинути вживання, а так само за ситуацію в родині систему відносин. Батьки звинувачують себе в тому, що їх дитина вживає наркотики і алкоголь.

Потім, для зменшення відчуття провини співзалежний починає сам активно знаходити причини і пояснення вживання наркотиків і алкоголю, для своєї дитини.

Після цього, при наростанні проблем, ставати природним посилення і розвиток симптомів хвороби:

У міру розвитку погіршень в сім'ї, відбувається збільшення стресу та агресії у всіх членів сім'ї. Якщо залежна людина вирішує свої проблеми за допомогою наркотиків і алкоголю, то співзалежний людина починає відчувати весь комплекс фізичних і психологічних страждань, характерних для людини при тривалому перебуванні в ситуації постійної напруги і стресу.

У співзалежних стає дедалі більше почуття жалості до себе, виявляються різкі перепади і зміни настрою, знижується бажання сто-то робити, знижується працездатність. У певних випадках у співзалежних батьків може розвинутися відраза, аж до блювоти, безпосередньо до запаху і смаку спиртних напоїв, а так само до запаху перегару.

У співзалежних на цьому етапі з'являються сумніви у власній адекватній оцінці того, що відбувається, в власній розсудливості. Дії, які здійснює співзалежний, для вирішення проблем в своїй сім'ї, не приносять результату, з'являються невдачі на роботі і сварки з оточуючими.

Виникає постійне відчуття власної неповноцінності. Зростає дратівливість і агресія, яка призводить до емоційних вибухів з найменшого приводу і без приводу.

Виявляється невпевненість в собі, виявляються комплекси які досить швидко призводять співзалежних до повної нездатності до прийняття будь-яких адекватних, навіть найпростіших рішень для вирішення проблеми наркотичної залежності близької людини.

Після всього вищезгаданого стає очевидним, що така людина (співзалежний) вже не може адекватно реагувати на стреси і конструктивно вирішувати виникаючі через стрес проблеми в сім'ї і в повсякденному житті. Стрес призводить до розвитку всіх психосоматичних хвороб, захворювань серця, шлунково-кишкового тракту.

Далі, при розвитку хвороби настає фаза нав'язливого, компульсивного поведінки. У цей період співзалежний відчуває непереборне, нав'язливе бажання контролювати вживання наркотиків і алкоголю, у свою дитину.

Для боротьби з вживанням наркотиків дитиною і контролем над ним починають використовуватися всі засоби. Близьких родичів, друзів просять простежити за вживають людиною, просять поговорити з ним, умовити його НЕ