Кодтерпін його аналоги (Кодепсін, Кодетерп, Кодесант) і що це таке?
Кодтерпін - медичний препарат, розроблений на основі кодеїну, ставитися до комбінованих протикашльових ліків і має знеболюючу дію, так як синтезований кодеїн з морфіну і опію. Небезпека в застосуванні цього препарату полягає в тому, що він містить кодеїн. Кодеїн за своїми властивостями близький до морфіну і має слабку наркотичним (опіатним) і болезаспокійливу ефектом. Так само кодеїн застосовують і в болезаспокійливих ліках (анальгетиках). Кодеїн містять препарати набрали свою популярність серед наркозалежних через низьку собівартість однієї і легкодоступності. Наркомани добре знайомі з наркотичними властивостями кодеінових ліків і використовують їх, щоб відчути стан ейфорії. Наркотичний ефект подібний при вживанні героїну та інших наркотиків опіоїдної групи. Подібні ліки виробляють і продають у вигляді сиропів і таблеток. Бувають випадки, коли наркоман безконтрольно вживає від 100 до 200 таблеток за один раз і це приводить його до страшного, небезпечного стані передозування. Передозування - токсичне отруєння всього організму, що небезпечно для життя і здоров'я залежної людини.

У наркозалежних від кодеїну при регулярному використанні кодтерпін і його аналогів спостерігається сильне фізичне звикання, подібне до героїнової залежності. Коли препарат кодерпін перестає діяти то залежній людині ставати погано. Починається сильний абстинентний синдром (ломка) який за тривалістю може тривати від 2 до 5 тижнів з яскраво вираженими і болючими симптомами на рівні психіки і фізичного відчуття. З причини доступності кодеінових ліків людині ставати важко самостійно подолати потяг до наркотику, практично неможливо. Симптомами ломки і побічними ефектами кодеіновой залежності можуть бути: запор, сухість у роті, нудота, блювота, біль у шлунку, різні спазми внутрішніх органів і паралітична кишкова непроводімость, метеоризм, сонливість, запаморочення, сплутаність свідомості, галюцинації, нервозність, хронічна втома, апатія, тривожність , безсоння, судоми, тремор, порушення зору, аритмія, зниження або підвищення артеріального тиску, діурез або спазм сечоводів, кропив'янка, свербіж шкіри, набряк обличчя, пітливість (липкий піт), головні молі, мігрені, втрата свідомості, зупинка дихання, кома і інше. При появі будь-яких симптомів передозування і абстиненції (періоду скасування, ломки) необхідно звернутися за швидкою медичною допомогою, щоб врятувати життя наркозалежного і уникнути небажаних наслідків кодеіновой залежності.

Лікування кодеіновой залежності.
Залежному від кодтерпін необхідно звернутися по наркологічну допомогу в лікуванні наркоманії до лікаря нарколога та в реабілітаційний центр психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків». У стаціонарному відділенні наркоклініки залежному від кодеїну проведуть медичну процедуру (детоксикацію) по очищенню організму від токсичних речовин, наркотику кодтерпін. Після цього етапу лікування залежний зможе приступити до наступного етапу лікування наркоманії, де наркологи, психологи, психотерапевти допоможуть сформувати негативне ставлення до наркотиків (кодеїну). Паралельно працюючи в форматі індивідуальних і групових занять. Курс лікування кодеіновой залежності індивідуальний із застосуванням комплексного підходу, що допомагає людині усвідомити помилки і виправити положення справ в житті. Лікування наркоманії обов'язково включає етапи детоксикації, реабілітації, соціальної адаптації (ресоціалізації). Пройшовши лікування від кодеіновой залежності людина зможе жити тверезо, повноцінно, без наркотику. Тверезість дозволить жити безпечно в суспільстві, працювати, будувати своє світле майбутнє в колі сім'ї та друзів, займатися улюбленою справою, хобі. Телефонуйте, ми завжди раді вам допомогти.