Наркоманія - одне з найстрашніших захворювань сучасності. Ще недавно цей вид залежності не розцінювався, як хвороба. Але тепер вчені визнали, що це згубна пристрасть є складним хронічним захворюванням, яке виникає на тлі потреби залежної людини в отриманні чергової дози наркотиків, що поступово руйнує його організм, психіку і життя. Самостійно припинити вживання токсичних речовин хворому не під силу, тому йому краще звернутися в наркологічний центр і пройти курс лікування від наркоманії.

Під впливом наркотиків організм дуже швидко руйнується. Від цих токсичних речовин страждають всі життєво важливі функції, багато з яких не вдається відновити навіть після тривалого лікування. Наркоманія страшна своїми наслідками. Вона повністю змінює життя залежної людини і його оточення. Єдиним виходом зі скрутної ситуації є лікування наркозалежних в наркологічному центрі, що дозволяє відновити нормальне функціонування їх організму, усунути бажання приймати п'янку дозу і стабілізувати психічний стан.

Як зрозуміти, що близькій людині потрібна допомога нарколога?

Людина, що вживає наркотики, ніколи не визнає свою проблему. Тому найскладніше завдання для родичів хворого - умовити його звернутися за кваліфікованою наркологічну допомогу. Зрозуміти, що близькій людині потрібно пройти лікування в наркологічному центрі, допоможуть деякі ознаки наркозалежності:

різка зміна соціальної поведінки, втрата інтересу до навчання, безпричинні прогули на роботі;
неохайність і недбалість зовнішнього вигляду, яких раніше не було;
необгрунтовані спалахи агресії, неадекватна поведінка в стандартних ситуаціях;
дивний стан людини, схоже на алкогольне сп'яніння;
крадіжка речей з будинку, відсутність почуття відповідальності;
зміна зовнішнього вигляду, неохайність, грубість у всьому.
Підтвердити свої підозри близькі наркомана можуть за допомогою спеціального тесту на наркотики, який можна придбати в будь-якій аптеці. При виявленні проблеми не варто втрачати дорогоцінний час. Важливо якомога швидше звернутися до фахівців і проводити лікування залежності.

Етапи лікування наркоманії в наркологічному центрі

Лікування наркоманів в наркологічному центрі має на увазі тривалий процес терапії, спрямований на відновлення не тільки фізичного, а й психічного здоров'я хворої людини. Фахівці Центру психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків» готові надати професійну допомогу залежним від наркотиків людям, яка включає в себе кілька основних етапів:

 

медикаментозна детоксикація організму, що дозволяє попередити розвиток абстиненції і вивести з тканин шкідливі речовини, отруйні внутрішні органи;
відновлювально-реабілітаційний курс терапії, метою якого є відновлення нормального функціонування внутрішніх органів;
амбулаторне відвідування центру для продовження підтримуючої терапії;
протирецидивні заходи, спрямовані на попередження зривів і повернення до згубної звички.
Лікування наркоманії неможливо без стаціонару. Для позбавлення від руйнуючої залежності людині необхідно звернутися до професійних наркологів і пройти поетапний курс терапії. Звертаючись в сучасний наркологічний центр психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків», кожен пацієнт може розраховувати на якісне лікування наркоманії і ефективну реабілітацію, яка включає в себе ряд психологічних програм щодо соціальної адаптації та повернення до нормального, здорового життя без наркотиків.