Наркоманія вже давно визнана офіційною хворобою, називається «зловживання психоактивними речовинами». Внаслідок вживання наркотиків людина втрачає інтерес до роботи, соціального життя і деградує як особистість. При тривалому стажі у наркомана можуть настати незворотні фізичні наслідки.

Самостійно кидають наркотики лише одиниці!

Якщо серед ваших близьких є залежний родич, звернутися за кваліфікованою допомогою в наркологічний центр за лікуванням необхідно якомога раніше. Завдяки сучасним методикам, які використовуються в центрі психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків», стаціонарне лікування наркоманії дає позитивні результати незалежно від тривалості стажу вживання.

Основні етапи лікування в наркологічному центрі

Найголовнішою проблемою, яка перешкоджає звільненню від залежності, є сам залежний: він не вважає наркотики серйозною проблемою, не усвідомлює наслідків.
Першим кроком на шляху до оздоровлення повинно стати усвідомлення того, що залежність є хворобою, від якої не вилікуватися самостійно. При зверненні в наш наркологічний центр реабілітації залежно від наркотиків з хворим працюють професійні психологи. Їх завданням є переконати залежного в тому, що він потребує лікування, і викликати щире бажання «почати життя з нового аркуша».
Успішність програми лікування, яку пропонує наш реабілітаційний наркологічний центр, полягає в тому, що використовується комплексний підхід до проблеми. У центрі «Матері проти наркотиків» працює кваліфікований персонал з багаторічним практичним досвідом: наркологи, психологи, фізіотерапевти. Це дає можливість забезпечити ефективне стаціонарне лікування і подальшу соціально-психологічну реабілітацію.

 

Обов'язковими етапами є:

 

• первинна консультація - огляд пацієнта, знайомство з анамнезом;
• детоксикація організму, спрямована на запобігання абстинентного синдрому (ломки);
• медикаментозна терапія - вітаміни, антидепресанти, седативні препарати і ін. Для стабілізації стану;
• перебування в реабілітаційному центрі наркологічної залежності;
• допомога в соціальній адаптація;
• психологічна підтримка для запобігання зривів.

При необхідності, якщо у хворого відсутнє бажання лікуватися, можливий виїзд на будинок для примусових заходів медичного характеру. З залежним буде проведена бесіда, щоб переконати того в необхідності лікування в наркологічному центрі реабілітації залежно від наркотиків.


Тривалість лікування і соціальної реабілітації

Стаціонарне лікування наркоманії в наркологічному центрі - це запорука повного звільнення від залежності, так як хворий відірваний від звичного середовища і знаходиться цілодобово під наглядом.
Надалі рекомендовано цілодобове перебування в реабілітаційному центрі. На цьому етапі пацієнт проходить курс психологічної корекції, щоб навчитися жити тверезо і підготувати його до повернення в соціум. У центрі «Матері проти наркотиків» також працюють психологічні групи, які можна відвідувати після закінчення перебування в реабілітаційному центрі.
У нашому центрі паралельно з залежним надається допомога родичам у звільненні від співзалежності. Професійні психологи допомагають навчитися правильній поведінці з хворим, щоб в майбутньому уникнути можливих зривів.

Не ігноруйте проблему, якщо в сім'ї є залежний!

Згодом вирватися з павутини, в яку затягують наркотики, стане ще складніше!