На сьогоднішній день популярними наркотиками стали медичні препарати, які з легкістю можна придбати практично в будь-якій аптеці без пред'явлення рецепта лікаря. Наркологи та багато лікарів дуже стурбовані ситуацією, що склалася з безконтрольною і безвідповідальною продажем ліків, що містять в своєму складі психоактивні речовини. Виходячи з цього, препарат легко може виявитися в руках дитини-підлітка, що дуже небезпечно для життя і здоров'я цікавого чада. Такі препарати, як лірика і її аналоги (неогабін, габана, Габантин, прегабалін, ограни, альгеріка), небезпечні не тільки для юного покоління, а й для більш дорослої людини. Ці препарати часто призначає лікар як протисудомну або протиепілептичну терапію при невралгічних захворюваннях, нейропатических болях. При тривалому і безконтрольному прийомі препарату виникає звикання і як наслідок результат такого самолікування призводить людини до наркотичної (хімічної) залежності. У разі перевищення дозування рекомендованої приписом лікаря, препарат ставати небезпечним для життя і викликає сильне наркотичне сп'яніння, людина перестає контролювати свої дії, свою поведінку. Коли після тривалого і систематичного зловживання таблетками людина кидає лірику (припиняє прийом препарату) настає період ломки, абстинентного синдрому. Простими словами, якщо кинути лірику, то починається болісна ломка і в цьому випадку для збереження здоров'я і життя потрібно звернутися до лікаря-нарколога.

При самостійному лікуванні залежності від лірики людина стикається з низкою небажаних наслідків, з якими самостійно впоратися неможливо, а це можуть бути:

-панічна атака;

-обморочное стан;

-погіршення загального фізичного здоров'я;

-головний біль (близькі до мігрені);

-хронічна втома, млявість;

-надмірна дратівливість;

-ухудшается психічне сприйняття себе і світу, виникає відчуття безвиході і як наслідок думки про суїцид;

-через загального фізичного стану людина не може виконувати обов'язки як службові на роботі, так і сімейні;

-тереться здатність ясно мислити;

-порушення координації рухів;

-сопутствующіе захворювання шлунка і кишечника;

-зниження апетиту;

-апатія, депресія;

-різання і безконтрольні перепади настрою;

-у чоловіків можлива імпотенція, мастопатія;

-Кому і летальний результат;

-общаться з іншими ставати важко через сильний почуття страху і невпевненості.

Надалі людина залежна від лірики втрачає роботу, друзів, родину. При такому страшному описі ви запитаєте: «І все ж як кинути лірику?».