лечение женского алкоголизма харьков

 

Лікування жіночого алкоголізму у Харкові

Лікування жіночого алкоголізму у Клініці "Матері проти наркотиків". У нашому суспільстві поширена думка про те, що жіночий алкоголізм невиліковний - це невірно, просто лікування жіночого алкоголізму дещо відрізняється від лікування чоловічого алкоголізму, має свою специфіку та низку особливостей. Алкоголізм – це психологічна і фізична залежність від етанолу, чинного компонента будь-якого алкогольного напою, що містить градуси. Жіночий алкоголізм є психо-наркологічною хворобою, пов'язаною із систематичним вживанням і аномальною пристрастю жінки до напоїв, що містять алкоголь, яка супроводжується деструктивною поведінкою і токсичною поразкою внутрішніх органів і мозку.

Звідки виникає проблема?

Здавалося б, нічого страшного, багато людей вживають алкоголь без вагомих наслідків. Але у проблемі жіночого алкоголізму є свої особливості, пов'язані з жіночим організмом та механізмом формування пристрасті до алкоголю в цілому. Не можна назвати алкоголіком людини, яка помірно та періодично вживає алкоголь. Небезпечною гранню є тільки зловживання спиртними напоями у великих кількостях. Щодобово організм людини виробляє необхідну кількість етанолу завдяки правильному обміну речовин. З огляду на це вживання 50 мл алкоголю печінка зможе знешкодити без наслідків. Але якщо в жіночий організм етанол надходитиме систематично, навіть у малій кількості, то певна його частина проходитиме по кровоносній системі через гематоенцефалічний бар'єр головного мозку, що обов'язково викличе подразнення опіоїдних рецепторів, відповідальних за формування залежності від алкоголю. Тому хвороба, жіночий алкоголізм, може виникнути непомітно, пройшовши тонкою межею між нормою і патологією. Розвиток пристрасті до алкоголю призводить до збільшення необхідної регулярної дози, що надходить в організм, починаються незворотні структурні перебудови в організмі, посилення токсичного впливу на мозок, психічні розлади. Незважаючи на схильність до потрапляння у важку алкогольну залежність, організм жінки набагато сильніший за своєю природою, ніж організм чоловіка: жінки легше переносять хвороби, витриваліші та терплячі до болю. На своєму життєвому шляху жінки стикаються і навчаються справлятися з великою кількістю сімейних обов'язків та пов'язаним із їх виконанням стресом. Але це не заважає їм перевищувати тривалість життя середньостатистичного представника сильної половини людства. У цьому й виходить весь феномен – поступаючись чоловікові лише у фізичній силі, жінці набагато складніше впоратися з алкоголізмом; до того ж, симптоматика жіночого алкоголізму яскравіше виражена, а залежність проявляється набагато пізніше проти чоловіками.

Особливості та передумови жіночого алкоголізму
У суспільстві існує думка про те, що жіночий алкоголізм невиліковний. Щоб робити такі висновки, необхідно детально розібратися в особливостях жіночого алкоголізму та зрозуміти, чому ця хвороба настільки згубно діє на організм жінок. Якщо розглядати загальну закономірність розвитку хвороби залежно від алкоголю, то особливої ​​різниці між чоловічою та жіночою статтю тут не знайти. Але є низка особливостей, завдяки яким жіночий алкоголізм був виділений як окреме захворювання, яке характеризується своїми законами, що впливають на причини, розвиток, перебіг хвороби, її лікування та вихідний результат.