Наркологічне відділення реабілітаційного центру «Матері проти наркотиків» спеціалізується на реабілітації тіла та психіки пацієнтів, які потрапили у залежність від алкоголю чи наркотиків.
У комфортних стінах наркологічного відділення Центру «Матері проти наркотиків» пацієнтів повертають до нормального життя практично з того світу. Пройшовши етап медикаментозного лікування та відновлення, позбавившись фізичних мук, вони усвідомлюють, що були на волосок від смерті, що те, як вони жили, які приймали рішення, призвело їх до такого дна, практично на цвинтарі. «Всі кидають вживати алкоголь та наркотики, деяким це вдається ще за життя», - такі слова написані на плакатах у нашому відділенні наркологічного Центру. Дивлячись на них, пацієнти замислюються щодня про те, який результат на них чекає, якщо вони не зупиняться зараз.


Проте страх – це не основний меседж, який ми хочемо донести до наших пацієнтів. Якби було так просто – налякав людину шкодою алкоголю чи наркотиків і вона зупинилася у своєму вживанні. За час залежного від психоактивних речовин життя, особистість людини змінюється і не на краще, як усі ми знаємо. Людина, що вживає, поступово деградує на фізичному, психологічному, духовному і соціальному рівнях. Залежні вживаючи перестають розвиватися, втрачають сенс життя, часто навіть людську подобу. Разом з цим йдуть на задній план такі особисті якості як чесність, порядність, доброта, спокій, розсудливість, співпереживання близьким, відповідальність, вольові якості, працьовитість, комунікативні здібності, погіршуються пам'ять, сприйняття, уява, втрачається бажання жити, любити, мріяти і досягати мети. На зміну їм приходять агресія, тривожність, запальність, забудькуватість, безвідповідальність, байдужість до себе і свого зовнішнього вигляду, до того, що відбувається навколо, мстивість, зацикленість на вживанні, егоїзм і т.д.
Все це іноді так сильно змінює людину, що навіть її близькі та рідні люди не впізнають її. Іноді навіть не вірять у те, що людина може повернутися до нормального вигляду, опускають руки, перестають допомагати їй, ображаються на її вчинки, постійні зриви, які і справді ніби знецінюють усі ресурси, вкладені в нього та її одужання. Рідні йдуть убік, залишаючи залежного віч-на-віч у війні з алкоголем, наркотиком і смертю.

У нашому наркологічному відділенні спеціально для таких пацієнтів створено унікальну програму реабілітації для залежних, яка здатна повернути в людську подобу навіть найскладніших пацієнтів. Питання лише часу лікування та зусиль з боку наших фахівців, самого пацієнта та його близьких. Причому зусиль як таких і не потрібно докладати, а лише довіритися та розслабитися, а програма «Емоційна зрілість» крок за кроком вестиме Вас до тверезості розуму та тіла.

Наше наркологічне відділення розташоване в м.Харків, у межах міста та одночасно в тихому та затишному дачному селищі з чистим повітрям та віддаленістю від суєти мегаполісу. Тут пацієнти, як у санаторії, проживають, харчуються, займаються з психологами та педагогами, отримують фізіопроцедури, відпочивають та набираються сил. Стаціонар розрахований на одночасне проживання 20-25 осіб на території, зокрема персонал наркологічного відділення реабілітаційного центру «Матері проти наркотиків». Ми не женемося за кількістю, а прагнемо максимальної якості послуги, тому не набираємо більше 15-18 пацієнтів у терапевтичну групу. Група пацієнтів завжди гендерна - як чоловіки, так і жінки, що дозволяє на практиці в умовах мікросоціуму, що склався, відпрацювати всі спотворені вживанням види взаємин. Віковий розбіг у пацієнтів зазвичай від 18 до 65 років, що дозволяє в умовах проходження програми реабілітації побачити та змінити взаємини трьох поколінь: дітей, батьків, онуків.

Залежність, як хвороба, не має обмежень у віці поразки, у соціальному статусі хворих, тому в її пастку потрапляє і старий і молодий, і багатий, і бідний. Наше наркологічне відділення має багатий та багаторічний досвід роботи з будь-якими соціальними статусами пацієнтів, що дозволяє допомогти всім, хто лише ухвалив рішення про зміну свого життя.

Ми вигідно відрізняємося від державних наркологічних установ своїм професійним підходом, комфортом перебування та тривалим супроводом від початку лікування і до кінця, до повного одужання на всіх рівнях: фізичному, психологічному, емоційному, духовному, соціальному, чого немає в держнаркології, адже вони дбають лише про фізичне тіло. Однак ми з ними знаходимося в хорошому тандемі і пацієнти, пройшовши медикаментозне виведення токсинів з організму, прямують до нас для подальшого проходження повного курсу соціально-психологічної реабілітації та ресоціалізації.
Вибираючи нас, ви вибираєте тверезість та життя! Не варто відкладати на завтра, адже його може не настати в умовах продовження вживання алкоголю та наркотиків!